Kozmetické ošetrenia

Náš špecialista

Mgr. Marcela Dušanková (Škapincová)

Koncentrovaná rádiová vlna spevňuje a formuje postavu

Moderné kozmetické ošetrenie, určené na neinvazívne modelovanie a spevnenie tela a tváre, zlepšenie stavu pokožky a zníženie jej nedokonalostí, to je shock wave.

Neinvazívny systém, ktorý využíva koncentrovanú energiu s najvyššou rádiovou frekvenciou dostupnou na trhu. Aplikácia zahrievacej rádiovej vlny zvyšuje pevnosť pokožky, modeluje telo a tvár a omladzuje pokožku. Jedná sa o špičkové riešenie, ktoré poskytuje väčšiu kontrolu nad hĺbkou penetrácie do pokožky, čo umožňuje zreteľne viditeľné výsledky. Ošetrenie je bezpečné, pohodlné a účinné aj v najcitlivejších oblastiach

Terapia sa odporúča najmä na boj proti tzv. ťažké oblasti tela, ktoré sú odolné napriek diéte alebo cvičeniu. Prináša pozoruhodné účinky pri modelovaní pokožky brucha, napríklad po pôrode, zoštíhľovaní pásu, znižovaní laxnosti vnútornej strany stehien a rúk, spevňovania pokožky, redukcie celulitídy, a to dokonca až v pokročilejšej miere.

Ošetrenia sú vhodné pre ženy aj pre mužov. Sú neinvazívne a pohodlné. Prinášajú rýchle a dlhotrvajúce účinky.

Technológia SHOCK WAVE

Ošetrenie shock wave je kombinovaná terapia, kde sa využíva bezbolestná rázová vlna s diatermiou v jednej hlavici, ktorá zároveň umožňuje prenos účinnej látky do pokožky. Výsledkom je výnimočný, okamžitý a dlhodobý hĺbkový efekt pri odstránení prejavov celulitídy, zmenšení objemu tuku a spevnenia a  vyhladenia pokožky tela. Tieto výnimočné výsledky  umožňuje dosahovať bez utrpenia, úplne bez bolesti a bez hluku. Vy iba relaxujete, o ostatné sa postaráme.

Energia rádiových vĺn sa využíva pri liečbe, ktorá efektívne formuje postavu, redukuje celulitídu a tukové tkanivo. Rádiové vlny (monopolárne a bipolárne) zahrievajú kolagénové vlákna na 45 – 60°C, čo vedie k ďalšej rekonštrukcii kolagénu a v dôsledku toho k zlepšeniu kvality pokožky bez poškodenia epidermy – fibroblasty sú stimulované na rekonštrukciu a produkciu kolagénu a elastínu, hustoty, pružnosti a zvýšenia napnutia pokožky. Hlboké, kontrolované zahrievanie podkožných tukových vrstiev, napínanie tkanív a zrýchlenie krvného obehu umožňujú odtok tukových usadenín cez lymfatický systém, vďaka čomu sa redukuje celulitída.

Typy kozmetických ošetrení rázovou vlnou

 • Lokalizovaný tuk  – boky, stehná, zadok – ošetrenie jednej lokality trvá 15 minút, celkový počet ošetrení sa odporúča 8 – 10 v intervale 2 – 3x týždenne
 • Celulitída – ošetrenie trvá 30 minút, celkový počet ošetrení sa odporúča 8 – 10 v intervale 2 – 3x týždenne
 • Spevnenie ochabnutých rúk, brucha, vnútorných stehien – ošetrenie jednej lokality trvá 15 minút, celkový počet ošetrení sa odporúča 8 – 10 v intervale 2 – 3x týždenne

ČASTÉ OTÁZKY OD VÁS

Aký je postup terapie?

Pred zákrokom uskutočníme podrobnú úvodnú konzultáciu, počas ktorej sa určí problém, ktorému sa chcete venovať. Na overenie konečných výsledkov a viditeľný efekt urobíme telesné merania alebo fotografie. Liečba začína rozšírením tenkej vrstvy glycerínu nad problémovú oblasť, ktorá sa potom spracuje špeciálnymi hlavicami. Liečba nie je bolestivá a môžete sa okamžite vrátiť k svojim každodenným činnostiam.

Je liečba rázovou vlnou úplne bezbolestná?

Počas terapie môžete cítiť postupne zvyšujúce sa teplo, čo však nespôsobuje nepríjemné pocity. Liečba nevyžaduje žiadne obdobie na zotavenie. Ihneď po jeho dokončení sa môžeme vrátiť k svojim každodenným činnostiam.

Aké sú kontraindikácie liečby s použitím shock wave?

Kontraindikácie terapie rázovou vlnou sú:

 • tehotenstvo, dojčenie,
 • rakovina,
 • autoimunitné kožné choroby,
 • kardiostimulátor,
 • ochorenia obličiek a pečene,
 • neurovaskulárne poruchy
 • tromboflebitída a trombóza,
 • kovové implantáty v mieste liečby,
 • lokálne kožné infekcie.

Aké sú odporúčania po ošetrení Shock Wave?

Starostlivosť po liečbe si nevyžaduje nijaké zvláštne úsilie z vašej strany. Ihneď po ošetrení sa môžete vrátiť k štandardnej starostlivosti o pokožku a hygiene, pre najlepšie výsledky liečby však odporúčame:

 • piť adekvátne množstvo vody – asi 2,5 litra najmenej 3 dni,
 • dodržiavanie nízkotučnej diéty,
 • zdržať sa horúcich kúpeľov asi 2 dni po ukončení procedúry,
 • zdržať sa konzumácie koncentrovaných alkoholických nápojov v deň zákroku,
 • intenzívne zvlhčovanie pokožky po ošetrení telovým mliekom alebo krémom na tvár, obsahujúcim stabilný a aktívny vitamín C.

Kedy je viditeľný účinok liečby a koľko ošetrení by sa malo vykonať?

Prvé účinky sú viditeľné ihneď po ošetrení, keď sa kolagénové vlákna zmenšia. Celý účinok je možné pozorovať po sérii 4 až 6 ošetrení. Účinok sa zvyšuje dokonca až na približne 3 – 6 mesiacov, čo súvisí s časom potrebným na tvorbu nových kolagénových vlákien v pokožke.

Rázová vlna je vhodné kozmetické ošetrenie pre mužov

K tomu niet čo dodať. Dámy, páni, nech sa páči.

Kompletné ošetrenie Shock Wave

Ošetrenie Trvanie Cena za jedno ošetrenie Celkový počet ošetrení Frekvencia
Lokalizovaný tuk – jedna oblasť 15 minút 39  € 9  (8 + 1 grátis) 2x týždenne
Spevnenie  – jedna oblasť 15 minút 39 € 9  (8 + 1 grátis) 2x týždenne
Celulitída 30 minút 49 € 9  (8 + 1 grátis) 2x týždenne
Menu