Používame tradičné metódy čínskej medicíny, ktoré sa preukázali ako veľmi účinné po tisícročia. Tradičná čínska medicína je zdravovedný systém, kultivovaný niekoľko tisícročí, ktorý obstál v skúške času a po dlhú dobu svojej existencie pomohol mnoho miliónom ľudí, ktorý s postupujúcim časom nestráca na kvalite, ale získava na skúsenostiach.

Metódy tradičnej čínskej medicíny

Čínska tradičná medicína je veda založená na tisícoch rokov vedomostí o vonkajších prejavoch zdravia a patológie, ako aj o univerzálnych predstavách o energiách Jin a Jang a piatich prvkov. Nemá žiadne kontraindikácie a je účinný pri všetkých chorobách. Prichádzajú ľudia rôzneho veku – od 15 do 80 rokov, ktorí sa zúfalo snažia získať pomoc v úradnom lekárstve. Účinne liečime v akomkoľvek štádiu choroby – od detstva po exacerbáciu. Hlavné metódy sú akupunktúra, fytoterapia, terapeutická masáž, moxovanie, bankovanie a pod.. Bylinné medicíny nemajú žiadne kontraindikácie a sú povolené na používanie všetkými skupinami pacientov, s výnimkou pacientov s rakovinou.

Fytoterapia

(Bylinná medicína)

Bylinná liečba je v čínskej tradičnej medicíne základnou metódou. Predpisujeme bylinné odvary individuálne tak, aby mohli vylepšiť výsledky iných metód, ako aj vyriešiť komplexné zdravotné problémy na bunkovej úrovni. Bylinná medicína je mocným nástrojom na vytváranie osobných zdrojov zdravia.

Moxovanie vychádza z filozofie tradičnej čínskej medicíny. Ide v podstate o prehrievanie akupunktúrnych bodov alebo určitých miest na tele moxovacími cigarami, kužeľmi, horúcou moxou na ihle a pod. Najrozšírenejšie a najdostupnejšie je používanie moxovacích cigár.

Menu