Nezmeškajte „povinnú“ prípravu na ďalšiu sezónu

Nekomentované
a

Z princípov Klasickej čínskej medicíny vieme, že v období od 17.1. do 3.2. sa nachádzame v dôležitom prechodovom období. Čínsky solárny kalendár sa nám už 3. februára preklápa do nového roku a teda aj sezóny jari. Momentálne obdobie v sebe nesie trochu nestabilnej energie (možné chrípky, epidémie), preto sa už od pradávna využívajú akupunktúrne postupy na nastolenie rovnováhy organizmu. Dosiahneme to vyživením prvku ZEM, ktorý rezonuje s daným prechodovým obdobím. Ďalší efekt v sebe nesie zvýšenú odolnosť pred chorobami v nasledujúcej sezóne a taktiež skľudnenie mysle.

Najčastejšie sa využíva prehriatie daného akupunktúrneho bodu moxovaním. Moxa je vysušená palina a momentálne na trhu existujú desiatky foriem a druhov. Ak použijete cigaretovú moxu, bod stačí nahriať cca 5 minút do sčervenania pokožky. V praxi sa ale častejšie používa technika tzv. zrnka ryže.

Doporučujeme taktiež zvýšený kontakt s prírodou, cvičenie jógy, cchi kungu a podporenie prvu ZEM stravou. Urobíte to napríklad obilninovými kašami, vývarmi a bylinami, ktoré vám radi odporučíme v rámci vašej návštevy.

V prípade, že sa chystáte podporiť svoje zdravie a imunitu na celú ďalšiu sezónu, budeme radi ak sa zastavíte v našom TaoFyzio centre. Procedúra trvá 10 minút aj s vyzutím topánok, takže o veľa času neprídete 🙂

Ak budete mať otázky, kľudne nám napíšte 🙂

Menu