Očkovanie a čínska medicína

Podľa čínskej medicíny je očkovanie podanie škodliviny väčšinou horúceho až ohnivého typu do najhlbších vrstiev tela, a to do vrstvy výživy Ying a vrstvy krvi Xue, kde s ňou energia (Zheng Qi) mierne zápasí. Pozitívom je, že podaná škodlivina je oslabená. Negatívom, že ide hneď do hĺbky, pričom sa obchádzajú prirodzené obranné línie vrchnejších vrstiev a ich reakcie na škodlivinu.

Pokiaľ telo po očkovaní vykazuje nejaké symptómy, je zrejmé, že sa organizmus snažil so škodlivinou pracovať – čo je z hľadiska čínskej medicíny zdravá reakcia. Nasadením chemických liekov, ktoré potláčajú symptómy po očkovaní, uzamkneme patogén v hĺbke.

Nebezpečenstvom je, ak v hlbších vrstvách už útočí iná škodlivina, prípadne je už Zhen Qi vyčerpaná zápasom s ňou.

Z tohto dôvodu nevieme dopredu presne určiť, ako na danú škodlivinu bude telo reagovať. Po očkovaní sa napríklad môže u detí objaviť, prípadne zhoršiť ekzém, a to preto, že bola hlbšia vrstva prehriata a podaním ďalšej horúčosti v podobe očkovacej látky telo situáciu nezvládlo. Podobne je to aj s iným ochoreniami, ktorých spúšťačom mohlo byť očkovanie.

Internet je plný výpočtov možných rizík očkovania, podstatné je ponúknuť program prevencie, resp. nápravy.

Očkovanie – odporúčania čínskej medicíny

  • Vhodná je príprava na očkovanie:

Dieťa, ktoré dávate očkovať, musí byť zdravé, aspoň 14 dní pred očkovaním. Neočkovať pred a po operácii, 3 dni pred a po fyzickej či psychickej záťaži.

  • V prípade, ak je vaše dieťa častejšie choré, je vhodné preliečenie dieťatka čínskou medicínou (prečistiť akumulácie, doplniť qi (posilniť slezinu), rozpustiť hlien). Preliečenie je vhodné aj niekoľko týždňov pred termínom očkovania, a to najčastejšie bylinkami.
  • Ak je dieťa relatívne zdravé, postupuje praktik čínskej medicíny podľa vrodenej konštitúcie vášho dieťaťa (zisťuje sa aj z dátumu narodenia). Návšteva u praktika čínskej medicíny je vhodná 3-4 dni pred očkovaním. Dostanete bylinnú zmes, ktorú budete dieťatku podávať 4 dni (jeden deň pred a tri dni po očkovaní).
  • Pokiaľ môžete, dohodujte s pediatrom termín očkovania, a to podľa pravidla: „Čím neskôr, tým lepšie“ (aspoň po 1. roku).
  • Nepodávať niekoľko očkovaní súčasne (Hexavakcína, Prevenar)… ak sa to dá, teda ak sú také vakcíny na farmaceutickom trhu.
  • Interval medzi očkovaniami „natiahnúť“ aspoň na 2 mesiace! (západná medicína doporučuje 2 týždne pre neživú a mesiac pre živú vakcínu).
  • Nikdy nedajte zaočkovať dieťatko, ktoré má hlieny! 

Radi Vám povieme viac pri osobnom stretnutí 🙂

Menu