Preventívne moxovovanie pred zmenou sezónnej Qi

Nekomentované

Podľa solárneho kalendára klasickej čínskej filozofie sa solárny rok vždy začína 4 – 5.februára a delí sa na štyri solárne sezóny, každá sezóna na 6 solárnych období (6 x 4 = 24 solárnych období) pričom jedna sezóna má 4 obdobia v rovnakej fáze (jar – drevo, leto – oheň, jeseň – kov, zima – voda) a 2 obdobia, vždy tie posledné pred zmenou sezóny vo fáze ZEME.

To je obdobie značne nestabilnej energie (možné chrípky, epidémie), preto sa už od pradávna využívajú akupunktúrne postupy na nastolenie rovnováhy organizmu.

Veľmi účinné je PREVENTÍVNE MOXOVANIE (hlavne posledných 15 dní pred nástupom novej sezóny) ako príprava organizmu na zmenu sezónnej QI, zvýšenie odolnosti pred chorobami a skľudnenie mysle.

MOXOVANIE je prehriatie určitého akupunktúrneho bodu moxou. Moxa je vysušená palina vo forme cigary a určený bod sa moxuje = nahrieva cca. 5 minút do sčervenania pokožky. V praxi sa na preventívne moxovanie častejšie používa technika tzv. zrnka ryže, keď sa použije moxa vo forme moxovacieho prášku.

Odporúčame taktiež zvýšený kontakt s prírodou, cvičenie (yoga, Qi gong) a podporenie prvku ZEM stravou. Urobíte to napríklad obilninovými kašami, vývarmi a bylinami, ktoré vám radi odporučíme v rámci vašej návštevy.

V prípade, že sa chystáte podporiť svoje zdravie a imunitu na celú ďalšiu sezónu, budeme radi ak sa zastavíte v našom TaoFyzio centre. Procedúra trvá 10 minút aj s vyzutím topánok 🙂

Lunárny kalendár je pohyblivý, Nový rok začína druhým Novom po zimnom slnovrate

Menu