„Počas zápasu sa mu nič nestalo, iba ho to začalo bolieť. Zrejme išlo o staršie zranenie, ktoré sa prejavilo až teraz. Absolvoval u nás šesť alebo sedem sedení a bol v poriadku,“ dodala Škapincová. „Bolesti postupne ustupovali a začiatkom júla som mohol nastúpiť na prípravu. Dokonca som po niekoľkých sedeniach v centre bol už tak v pohode, že som si mohol splniť sen a odbehnúť známy extrémny beh Spartan race.“

Marek Hamšík

profesionálny futbalista, reprezentant SR

O Taofyziocentre som sa dopočul od jedného kamaráta z Banskej Bystrice, ktorý ho pravidelne navštevoval a vrele mi odporučil návštevu, pretože vedel o niektorých mojich zdravotných problémoch. Tak som do mojej letnej prípravy na náročnú novú sezónu zaradil aj fyzioterapiu, tradičnú čínsku medicínu a ošetrenie bioelektrostimulačným prístrojom, čim mohol môj organizmus rýchlejšie po tréningoch zregenerovať, doliečiť si staré zranenia a celkovo zharmonizovať.

Andrej Sekera

profesionálny hokejista, Edmonton Oilers

Stimuláciou elektrickým prúdom veľmi nízkej intenzity prístrojom Algonix sa zvyšuje regeneračná schopnosť tkanív v poškodenom mieste svalovo – šľachového aparátu a zrýchľuje sa hojenie. Rýchly účinok liečby bolesti a návrat k bežným aktivitám je nielen pre športovca, ale aj pre každého aktívneho človeka dôležitý. I mňa osobne (ako pacienta) prekvapil rýchly efekt liečby. A to i napriek tomu, že som mal k dispozícii niekoľko desiatok pozitívnych referencií z článkov športovej medicíny.

MUDr. Ladislav Šinkovič, PhD, MBA

primár chirurgického oddelenia

Problémy s kolenami mám dlhodobo, dokonca som bol zaradený do programu na výmenu kolenného kĺbu. Liečbu algonixom v kombinácií s fyzioterapiou a tradičnou čínskou medicínou som absolvoval ako prvý na Slovensku a bola úspešná natoľko, že plánovaná výmena kĺbu už nie je momentálne v mojom prípade aktuálna.

Tono Siažik

prezident Slovenského bedmintonového zväzu

S algonixom som sa stretol už pred niekoľkými rokmi v Poľsku, kde som pôsobil. Za prvým prístrojom som cestoval 8 hodín. Odvtedy ho vyhľadávam, keď mám akékoľvek športové zranenie. Algonix vždy výrazne urýchlil môj návrat na ligové trávniky a veľmi ma potešilo, že je už aj na Slovensku. K môjmu zraneniu došlo 2.3.2016, absolvoval som lekárske vyšetrenie, kde mi predpokladali návrat do plného tréningu za 6 týždňov. V úmysle som mal vycestovať do Poľska, až kým som našiel na internete kontakt do Prvého Algonix centra v Banskej Bystrici. Terapie som absolvoval 5.3 a 7.3….a dnes (14.3) trénujem naplno, cvičím s propriofootom každý deň, tak ako mi v Taofyzio centre doporučili. V úplne krajnej polohe ma to boli, ale mám to zatejpované…a neviem sa dočkať prvého ligového zápasu, nakoľko nám odložili pre nepriaznivosť terénu ďalšie ligové kolo.

Matej Ižvolt

profesionálny futbalista, MFK Frýdek-Místek

Úsmev mi zostáva aj naďalej….:-))) jedno veľké ĎAKUJEM za Vašu odbornú starostlivosť a ochotu, ktorú ste mi venovali

Karol Balna

úspešný golfový tréner

Spickove centrum. Terapeutky su velmi mile, velke odbornicky ktore, dokladne vysvetia problem, jeho riesenie a naslednu terapiu. Plus je tam prijemne nalada aj prostredie.

Klaudia Stankova

študentka fyzioterapie

Akupunktura super! Marcela mi pomohla s bolestami chrbta. Dakujem..

Kristina Lapinová

Od roku 2011 som pacientom tradičnej čínskej medicíny. Moja diagnóza – „tajomné“ autoimunitné ochorenie príčina takmer neznáma. Pokiaľ som bola pacient, ktorý čakal, čo sú za neho schopný urobiť lekári a lieky sa môj stav aj napriek konzervatívnej liečbe nezlepšil, práve naopak zhoršil. Aktívny prístup pacienta k prekonávaniu choroby je z môjho pohľadu tým najrozhodujúcejším momentom. A to v systéme TČM všetko umožnené. Je to parádny, neskutočne premyslený systém diagnostiky a liečby. Každý môže pre seba pod vedením terapeuta urobiť to najlepšie. Ja som stabilizovaná a pokiaľ ostanem v základných princípoch učenia TČM aj stabilizovaná ostanem.

Lucie Boboková

Ako kondičný tréner sa často stretávam so zraneniami športovcov. Nie každý si vie sám nastaviť tréningový plán a trénuje podľa pocitov resp. používa nie správnu techniku cvičenia a sám si privodzuje zranenie. Veľa športovcov ma následne vyhľadáva , aby som im upravil zle nastavený tréningový plán, aby predišli zraneniu zo zlého nastaveného tréningu… Tak ako je šport a hlavne beh prirodzenou pohybovou aktivitou, tak aj liečba tradičnou čínskou medicínou je ideálnou liečebnou formou bez zásahu farmakologických prostriedkov. Tak ako individuálne nastavený tréningový plán je ta správna forma kontrolovaného tréningu, tak aj individuálna terapia tradičnou formou čínskej medicíny je stáročiami overený efektívny systém liečby. Fyzicky na sebe mám vyskúšané terapie TČM v TAOFYZIO centre a to s pozitívnym účinkom. Preto môžem odporúčať tento spôsob liečby svojím zverencom alebo známym ktorí ma požiadajú o pomoc, keď iné liečebné metódy nezaberajú. Ja osobne mám s terapiou v TAOFYZIO centre výbornú skúsenosť a vrelo ju DOPORUČUJEM.

Marek Vojník

kondičný tréner

4 roky sa mi nedarilo otehotnieť. Keďže som z viacerých zdrojov počula o TČM a akupunktúre ako o úspešnej podpore otehotnenia, oslovila som Macku, či by mi stým nemohla pomôcť. Momentálne som už v 7.mesiaci tehotenstva, takže určite aj vďaka podpornej terapii ihličkami sa nám to konečne podarilo 🙂 Maci ďakujem a určite odporúčam vyskúšať aj ostatným budúcim mamičkám, u ktorých to nejde „hladko“ a hľadajú spôsob ako tomu dopomôcť.

Ema

Menu